Zimní pneu vám zachrání život

I Vy chcete být během zimního období v bezpečí a vědět, že Vám nebude automobil na ledě klouzat?
Chcete se chránit proti případným smykům a vždy mít jistotu, že jste udělali maximálně proto, abyste byli během cesty v bezpečí? Pak je vhodným řešením zimní pneu.

Zimní pneumatiky nejsou pouze módním doplňkem pro Váš automobil, ale i nedílnou bezpečnostní součástí a to hned z několika důvodů.

V zimě má silnice pro náš automobil vždy více překvapení než v letním a slunečném období. Nezáleží přitom na tom, jestli je vozovka pokryta sněhem, ledem nebo je mokrá, protože v takovýchto situacích se snižuje přilnavost našeho automobilu a zvyšuje se riziko nehod. A právě to je hlavním důvodem, proč se používají zimní pneumatiky, tedy zimní pneumatika má specifický tvar, který je určen k odstraňování vody, jež se dostane pod pneumatiku, což má za následek, že se zvyšuje přilnavost celého automobilu k povrchu silnice.

Navíc Vám zimní pneumatiky poskytnou maximální bezpečí, pokud teplota klesne pod 7 °C. Navíc, pokud využíváte letní pneumatiky v zimním období, tak při rychlosti 50 km/h je brzdná dráha o celých 8 metrů delší, jak u automobilu, který jel stejnou rychlostí, ale měl zimní pneumatiky. Říkáte si, že 8 metrů není moc? Jenže mnohdy je právě tento rozdíl to, co rozhoduje o tom, jestli havarujete, či stihnete v bezpečí zastavit.

Zimní pneumatiky nejsou tedy pouze doplňkem pro Váš vůz, který byste měli mít v zimním období, ale jsou i důležitým prvkem, který chrání Vaše zdraví a majetek. Navíc, velkou výhodou zimních pneumatik je že díky uspořádání pro odvod vody, snižují nebezpečí aquaplaningu a tím pádem zvyšují přilnavost i mobilitu vozidla na zasněžené, či mokré vozovce.

 

Texty o alu kolech

Alu kola vás odlišují. Něvěříte? Přečtěte si náš článek.

Číst dál

 

Litá kola pro vaše auto - dopřejte vašemu auta jedinečnost.

Číst dál

 

Úchvatné lité disky

Číst dál

 

Zimní pneu pod 7°C

Číst dál

    Nabízíme velký výběr kvalitních hraček Chicco pro nejmenší.
Design downloaded from free website templates.